Koniec materializmu

Autor: Róbert Adamec | 23.8.2013 o 17:35 | (upravené 23.8.2013 o 18:08) Karma článku: 6,93 | Prečítané:  1492x

Svet sa mení a ľudí, ktorí vnímajú začiatok konca materializmu v západnej civilizácii pribúda. Prichádza obdobie zápasu o zmysel života. Bude to zápas o nové pochopenie vedomia.

 

Materializmus nie je iba svetonázor, ale predovšetkým STAV VEDOMIA, ktoré obmedzilo samo seba len na akceptáciu tzv. zmyslovej skutočnosti. Odmieta akékoľvek vrstvy vedomia, ktoré túto rovinu skutočnosti prekračujú. Intuícia, imaginácia a mnoho ďalších vlastností a funkcií vedomia sú v materializme považované za halucinácie a ilúzie. Materializmus akceptuje len informácie, ktoré vedomiu poskytujú zmysly ako zrak, sluch, čuch, hmat a chuť. Psychologicky je tak materializmus obmedzením na rozumovú zložku, ktorá spracúva zmyslové vnemy, analyzuje ich, vytvára z tohto materiálu abstrakcie a interpretuje ich na základe logických premís. Čokoľvek sa vzpiera zmyslami vnímanej skutočnosti, racionálnej analýze a logike je vykázané z reálneho sveta. Materializmus chápe aj samo vedomie ako produkt činnosti mozgu, ako niečo, čo sa nachádza "v hlave" a končí na hraniciach ľudskej lebky. Je to redukcionizmus, aký nemá v dejinách myslenia páru.

Je preto pochopiteľné, že si materializmus nevie poradiť s celým arzenálom fenoménov vedomia ako je napríklad telepatia, telekinéza, jasnovidectvo, zážitky rozšíreného vedomia, synchronicita, mágia, či úkazy, spojené s hlbokou hypnózou, ktoré sú už dnes mnoho násobne experimentálne dokázané a riadne zdokumentované. Výskum týchto javov vedomia sa už celé desaťročia uskutočňuje dokoca aj na viacerých univerzitách sveta, či v laboratórnych podmienkach. Je známe, že americká armáda tieto výskumy fenoménov vedomia spustila už v 50-tych rokoch 20. storočia. Týchto informácií je už toľko, že materializmus nie je udržateľný. Už aj najexaktnejšie vedy ako napríklad kvantová fyzika dospeli k pozorovaniam, ktoré poukazujú na PRIMÁT VEDOMIA nad tzv. hmotou. Dnes vieme, že práve hmota, t.j. matéria ako ju poznáme zmyslami je v skutočnosti ilúziou. Potvrdí to dnes každý kvantový fyzik. Napríklad elementárne častice sa správajú tak, že interaktívne reagujú na emocionálne rozpoloženie pozorovateľa. Fotóny v uzavretej nádobke sa vo vákuu pohybujú chaoticky, akonáhle však do nádobky vložíte čokoľvek, čo obsahuje vzorec DNA, začnú vytvárať štruktúry a pohybujú sa usporiadane. Vode môžete pustiť príjemnú harmonickú hudbu a začne vytvárať pravidelnú kryštalickú mriežku. Pri púšťaní disharmonickej hudby vytvára nepravidelnú mriežku. Armádne experimenty s telepatiou vykazujú vysoké percento úspešnosti. V hlbokej hypnóze človek referuje o veciach, ktoré sa dejú desiatky kilometrov od miesta, kde sa nachádza hypnotizovaný. Človek uvedený do hlbokého stupňa hypnózy dokáže materializovať predmety, ktoré mu hypnotizér prikáže zhmotniť. Takýto materializovaný predmet sa dá chytiť, omakať, na dotyk je trochu chladný. Keď poviete zhypnotizovanému človeku, že napríklad "táto bábika je tvoje telo" a pichnete do nej, hypnotizovaný vykríkne bolesťou a na príslušnom mieste tela sa mu objaví rana, stigma.

Takýchto príkladov by som mohol uviesť desiatky. Nie sú to výmysly, existujú záznamy pokusov, svedkovia atď. Dôležité však je, že dnes na základe týchto informácií začíname chápať VEDOMIE ako niečo, čo VYTVÁRA REALITU, čo dáva veciam tvar, štruktúru, akosť. Z čoho tú realitu vedomie vytvára? ZO SEBA! Inými slovami - žijeme v projekcii VEDOMIA, my sami a všetko naokolo je vo svojej podstate projekciou vedomia, je samotným VEDOMÍM.

Zdá sa to neuveriteľné. Ale toto poznanie nie je pre ľudstvo ničím novým. Práve naopak, najstaršie posvätné spisy a mystické tradície sveta hovoria presne to isté. Náboženská predstava Boha, ktorý sníva svet je dnes aktuálnejšia, než kedykoľvek predtým. Samotný materializmus, ktorý vyvinul vedeckú metódu dospel touto metódou k výsledkom, kedy musí zrušiť svoje vlastné postuláty a prestať byť materializmom. Ak to nedokáže, tak tým sám seba usvedčí, že nie je pravdivým poznaním, ale iba diagnózou a popieraním "nadzmyslového" sveta.

Rozum je síce dôležitou funkciou vedomia, je však jednou z mnohých funkcií a preto by sa mal vrátiť na miesto, ktoré mu patrí. Materializmus povýšil rozum ad absurdum, je teda jednou z extrémistických ideológii. A je aj jednou z najnebezpečnejších ideológií, pretože oberá človeka o imagináciu a tým aj o vieru a schopnosť vnímať zmysel života. V materializme je človek iba produktom hmoty, jej procesov, ktoré nemajú žiadny zmysel. Rozum vidí vo vesmíre len gigantický mechanizmus. Rozum je však len nástrojom vedomia, podobne ako kladivo v rukách človeka. Nástroj však niečomu slúži, je služobníkom a nie pánom. Zmyslom nástroja je dielo, ktoré tým nástrojom vytvoríme. Nástroj nemá zmysel sám o sebe.

Koniec materializmu je podľa môjho názoru dôležitou podmienkou ozdravenia našej kultúry. Psychologicky je zúžením vedomia a popieraním všetkého, čo nezapadá do jeho premís a dogiem. Vykazuje podobnosti s neurózou. Niet sa čomu čudovať, že sa v západnej civilizácii pod vplyvom racionalizmu a materializmu vyskytuje stále väčší počet psychických porúch neurotického a psychotického typu. Nihilizmus, ktorý zachvátil Západ v 20. storočí je výsledkom materializmu a nemá v dejinách obdoby.

Ale svet sa mení a ľudí, ktorí vnímajú postupnú zmenu paradigmy je stále viac. Prichádza obdobie zápasu o zmysel života. Bude to zápas, ktorý bude musieť podstúpiť každý z nás osobne a osobitne. Bude to zápas, ktorý budeme musieť vybojovať sami so sebou. Bude to zápas o nové pochopenie VEDOMIA.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?