Príroda dýcha. Dýchajme spolu s ňou.

Autor: Róbert Adamec | 7.7.2013 o 11:58 | (upravené 7.7.2013 o 12:13) Karma článku: 4,83 | Prečítané:  239x

Tisícročia ľudia vnímali svet ako živý organizmus. Tento prirodzený postoj k svetu zanikol až nástupom racionalizmu a my sme stratili živý kontakt s prírodou a jej vibráciami. Možno je načase tento vzťah znovu vybudovať.

Z hľadiska numerológie (prastará veda o vibračných kvalitách čísel) pripadá dnešný deň kvalite čísla 2 (7+7+2+0+1+3=20=2). Vibračná kvalita čísla 2 predstavuje silu vyrovnávania, zahladzovania extrémov, silu protikladu k tomu, čo práve prežívame. Táto vibrácia vedie k harmonizácii nášho rozbúreného vnútra. Je to sila pokoja. Áno, aj pokoj je SILOU!!!

Tisícročia ľudia vnímali svet ako živý organizmus, ktorý pravidelne dýcha, cyklicky sa mení a tak každú chvíľu vystupuje na povrch jedna z jeho základných kvalitatívnych zložiek. Tento postoj, pre človeka prirodzený, zničil až nástup racionalizmu a moderného odživotneného myslenia. Sú však ľudia, ktorí dodnes prirodzene cítia túto duchovnú klímu a intuitívne tomu prispôsobujú svoj denný program. Často ani nevedia prečo tak robia, ale pritom neustále akoby surfovali po vibračných vlnách kozmu.

My, ľudia zo sídliska, betónoví racionalisti, odprírodnení a bez hlbokých koreňov v nevedomí si znovu musíme nachádzať cestu k prirodzenosti a vedome sa snažiť harmonizovať so spodnými prúdmi tohto sveta. Pre nás je dnešok vhodný na výlet do prírody, do lesa, parku, k pomaly a pokojne tečúcej riečke alebo pokojnému jazierku. Pokiaľ možno o samote alebo len v kruhu najbližších, ktorí chcú zdieľať naše mlčanie.

Nebudem vás presviedčať, čo to s vami urobí. Presvedčíte sa sami. Ja idem. Na stretnutie s duchmi prírody. Už ma čakajú. Príroda dýcha. Dýchajme spolu s ňou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?